Colours – den prvý

Colours of Ostrava dnes vstupují do svého druhého dne. Včerejšek dokázal, že letošní ročník se od ostatních v mnohém liší.

Největší výhodou je malá vzdálenost většiny scén. Toho člověk náležitě ocení při neustálém přebíhání z jednoho pódia na druhé. Jenže včerejší podvečerní program nabídl hodně volného času, kdy si člověk mohl sednout a číst si.

Zahájení se v 17:00 ujal Richard Krajčo, Zlata Holušová a Aleš Zedník. Po nich už na scénu Spektrum vběhla kapela Mig 21. U jejich koncertu pršelo, pak se ale počasí vylepšilo. Jiří Macháček upoutal pozornost všech na Ondřeje Soukupa, který frontmana skupiny přivezl a vystoupení přihlížel zpoza reprobeden (Soukup se pak na festivalu pohyboval celý podvečer).

Zřejmě největší potíže s nazvučením měli slovenští Veneer hrající v Algidance stanu (mimo jiné, program se tam dostal do hodinového skluzu). Zvučili ještě během samotného vystoupení.

Monkey Business skvěle pobavili, Tata Bojs uchvátili. Pomyslnou třešničkou však byl koncert britské formace Zion Train. Zpěvačka, dj a dechová sekce – to byl jeden z vrcholů letošních Colours.

Festivalu je dnes, po 15 hodinách od začátku, zbytečné cokoliv vytýkat. Snad jen jednu věc. A to jsou pásky kolem ruky, kterými se prokazujete u vchodových bran. Vloni to byly proužky z umělé hmoty, letos je použit obyčejný papír. Je proto jednoduché jej roztrhnout nebo rozmočit při koupání.


Ondřej Stratilík

Napsat komentář