Ostravský hudební víkend: sympatický Sweetsen fest je tu

Sever Moravy teď sice sužuje vodní katastrofa, ale život, i ten hudební, jde dál. A tak by se nemělo zapomenout na jedinečný Sweetsen fest, který proběhne dneska a zítra ve Frýdku-Místku.

Dramaturgie přehlídky Sweetsen, která staví jen na kapelách, projektech a DJs z Frýdku-Místku, spojená s unikátní „rodinnou atmosférou“ celé akce (i přesto, že návštěvnost se pohybuje kolem deseti tisíc lidí), dělá z festivalu jednu z nejatraktivnějších hudebních událostí pod Beskydami. Letošní šestý ročník sice poznamenaly problémy s financováním – město nejdříve odmítlo projekt podpořit (říká se, že kvůli kritice etno zpěváka Tomáše Kočka na adresu radnice), ale nakonec Sweetsen zaštítilo. Dlužno dodat, že jméno kapely Tomáše Kočka ale z line-upu zmizelo.

Pátek, 26. června 2009
– Stadion TJ Slezan, Frýdek-Místek: Prouza, Coin, Turt … + DJs
– Marley, Ostrava: DJs Masheen (UK), Elvis, …

Na místním hřišti TJ Slezan vzniknou dnes a zítra dvě scény. Na hlavní se předvedou živé kapely. Tu menší má pod taktovkou klub Stoun. V pátek ovládnou aparaturu hip-hopeři, v sobotu pak drum´n´bassoví DJs. To vše se vstupem zdarma.

Pokud ale po rychlé zlámané muzice toužíte už dneska, nezbývá než vydat se do ostravského Marleye na Deatchmatch Second Level. Za hvězdu tu bude pro lokální scénu „starý známý“ techstepový Brit Masheen.

Sobota, 27. června 2009
– Stadion TJ Slezan, Frýdek-Místek: Bad Joke, Noise Parade, … + DJs
– Templ, Ostrava: Rosťa Petřík

Po dlouhé době se podíváme i do Templu na Stodolní. Tady proběhne v sobotu 27. června tradiční předprázdninové Praskání Rosti Petříka. Kdo chce na tuhle retrodiskotéku jít, ten už asi lístky má. Na ty ostatní asi nezbudou.

OstravaBlog.cz přeje všem svým čtenářům pohodový a hlavně klidný začátek letních prázdnin.

Pokud jste produkčním klubu nebo pořadatelem hudební akce, dejte nám vědět. Rádi o ní v rámci této páteční pozvánky napíšeme. Informace posílejte na email stratilik@ostravablog.cz, do předmětu pište heslo TIP.


Ondřej Stratilík

Napsat komentář