Je libo dvě láhve vína, paní zástupkyně?

Mnoha mužům se při představě ženy za volantem ježí vlasy. Moravskoslezská krajská státní zástupkyně Petra Tittková se však rozhodla s neopodstatněnými legendami skončit. Dokázala řídit i s takovou přítěží, jak jsou tři promile alkoholu v krvi.

Tittková dokázala nejen řidičský um, nýbrž i svou asertivitu. Odmítla se podřídit dechové zkoušce. Až později se prokázalo, že státní zástupkyně měla v krvi tři promile. U dámy to znamená buď deset dvanáctistupňových piv, nebo dva litry vína. Slušná porce. To by stěží přestál i kdejaký muž.
Z případu vidíme, že ze zákonů si nedělají těžkou hlavu ani ti nejpovolanější. Žena, jež má chránit zájmy státu, podávat žaloby apod., se ocitla na druhém břehu. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se vůči ní justice postaví. Jak čin ohodnotí a jak se Tittková bude kát.

Už dnes je však jedna věc jasná. Nepočítejme s tím, že alkohol v krvi státní zástupkyně bude “ohodnocen“ stejně jako u kteréhokoliv jiného řadového občana. Mnoho předešlých případů to dokazuje. Anebo se, naštěstí, mýlím?

Napsat komentář